20 lat minęło…

Data publikacji: 18.06.2019

Od piątku 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Bolewicku, spotkały się jednostki harcerskie działające w Nowym Tomyślu,

a byli to: 19 Drużyna Harcerska „BUKI” im. A. Kamińskiego, 12 Drużyna Starszoharcerska „HORYZONT” oraz 4 Gromada Zuchowa „Leśne Duchy”.

Nie był to jednak, zwyczajny biwak kończący rok harcerski, ponieważ został połączony z 20-leciem 19 DH „BUKI”.

Z racji, że biwak był świętem Drużyny, kadra zrobiła wszystko co w ich mocy, aby harcerze nie mieli na biwaku dużo pracy, lecz mogli w pełni świętować swoje urodziny. Już w czwartek kwaterka udała się na miejsce biwaku, aby rozłożyć namioty, w których spali harcerze, przygotować namiot kadrowy, kuchnię, stołówkę oraz strefę relaksu, w której podczas wolnych chwil harcerze mogli pograć w gry planszowe, pograć na gitarze czy wypocząć na leżaku.

W sobotę na uczestników czekało wiele atrakcji. Harcerze mogli wypleść swój koszyk wiklinowy, sprawdzić swoich umiejętności przy przeprawie linowej, wykazać się ze znajomości pierwszej pomocy oraz odkryć swoje sokole oko podczas zajęć z łucznictwa czy strzelania z broni pneumatycznej. Wszystko to było możliwe dzięki przyjaciołom, którzy zawsze chętnie odpowiadają na potrzeby harcerzy.

Dzień ten zakończył się uroczystym ogniskiem, na którym nie zabrakło dawnych członków drużyny, przyjaciół, którzy o lat wspierają jej działalność oraz samej założycielki dh. phm. Agaty Nowak.

Przy blasku ogniska i dźwiękach harcerskiej gitary wszyscy zebrani mogli usłyszeć historię drużyny z ust obecnych na ognisku drużynowych, którzy w ciągu 20 lat istnienia BUKÓW mieli okazję pełnić w niej tę zaszczytną funkcję. Ognisko zakończyła wspólna iskierka przyjaźni.

Ognisko zakończyła wspólna iskierka przyjaźni jednak poprzedził ją rozkaz druhny komendant hm. Doroty Piechoty dotyczący nadania nazwy próbnej dotychczas Drużynie Starszoharcerskiej, która od lutego działa w środowisku nowotomyskim. Teraz Drużyna nosi nazwę HORYZONT i liczy ponad 20 harcerzy.

Po zakończeniu części oficjalnej, harcerze oraz zaproszeni goście udali się do biwakowej stołówki, aby poczęstować się urodzinowym tortem oraz wpisać do pamiątkowej księgi z okazji 20-lecia Drużyny.

W nocy z soboty na niedzielę, sześciu harcerzy z 19 DH „BUKI” złożyło przyrzeczenie harcerskie będące potwierdzeniem ich zaangażowania, sumienności i aktywności podczas trwania próby na harcerza. Dwa zastępy w drużynie oficjalnie otrzymały swoje proporce, będące oznaką suwerenności jednostki.

Pełen wrażeń biwak zakończył w niedziele oficjalny apel. Mimo tak krótkiego czasu harcerze wrócili do domów z ogromnym bagażem wspomnień, które na długo zapiszą się w ich pamięci.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na Facebooku:

20 lat minęło… W miniony weekend, od piątku 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w…

Opublikowany przez Związek Harcerstwa Polskiego – Nowy Tomyśl Piątek, 21 czerwca 2019

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design