Zuchowe karmniki

Data publikacji: 31.01.2021

Nareszcie spadł śnieg! Możemy biegać, rzucać się śnieżkami, lepić bałwany i zjeżdżać na sankach. Ogromnie się z tego cieszymy, ale wiemy też, że nie dla wszystkich to radosny czas. Podczas zuchowych zbiórek zastanowiliśmy się kto może potrzebować naszej pomocy w te śnieżne dni. Podczas Kręgu Rady postanowiliśmy pomóc ptakom, które pozostają w Polsce zimą i często przez pokrywę śnieżną nie mają dostępu do pokarmu.
Dzięki Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe
mogliśmy zbudować przygotowane przez nich karmniki. Nauczyliśmy się używać narzędzi, szlifować, przybijać gwoździe. Przy pracy w szóstkach pogłębialiśmy nasze więzi i uczyliśmy się współpracy, by stworzyć schronienie dla lotnych stworzeń.
Ponadto podczas zbiórki otworzyliśmy list od towarzyszy Misia Wojtka, którzy podziękowali nam za pomoc oraz wysłali specjalne odznaczenia, byśmy zawsze o nich pamiętali. Gratulujemy wszystkim zuchom, które otrzymały swoją pierwszą lub kolejną sprawność.

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design