II Jesienny Rajd Harcerski „Na Szlaku”

Data publikacji: 20.10.2015

O takich imprezach można opowiadać wiele. Zaczynając od przygotowań, poprzez przebieg aż po efekty końcowe. Dla nas jest jedna z ważniejszych akcji jakie wykonujemy w ciągu roku harcerskiego. To dobry początek, radosny START.

To czas kiedy chcemy pokazać sobie i im mym, że harcerze to najlepsza przygoda. Wszystko zaczyna się od masy pomysłów, ciekawych zadań, puszczenia wodzy fantazji. W naszych kreatywnych głowach roi się od wyimaginowanych zdarzeń. Kiedy już mamy wór pełen inspiracji trzeba wszystko złączyć w jedną całość. Powstaje wtedy plan działania, staramy się podzielić obowiązkami, załatwiamy potrzebne materiały, zapraszamy gości. Bardzo się trudzimy, czasem nam nie wychodzi, często się sprzeczamy, zdarzają się konflikty, jakoś sobie radzimy, pomagamy, dobrze radzimy. Pracujemy. Spotykamy się, ustalamy szczegóły, dopinamy wszystko na ostatni guzik. I szczerze mówiąc robimy wiele wiele innych rzeczy, aby POKAZAĆ WAM JAK CUDOWNE JEST HARCERSTWO.

Tegoroczny rajd zaskakiwał uczestników i uczył myślenia „jak harcerz” czyli kreatywnie, odważnie, samodzielnie a czasem współpracując. Malowanie, strzelanie z procy, przeprawa, pieczenie, a nawet tak prosta czynność jak wieszanie prania z nami stało się CIEKAWYM  WYZWANIEM, PRAWDA?

Meta rajdu witała ciepłym posiłkiem, muzyką oraz zabawami rodziny, które zagościły na naszym rajdzie oraz uczestników rajdu z okazji dnia turystyki organizowanego przez Gminę Nowy Tomyśl . Cieszymy się, że odwiedziło nas tyle osób, mamy nadzieje, że każdy miał okazję spróbować swoich sił przy wykonywaniu zwierzątek z balonów i lalek. Choć zabawa była dla każdego przyjemnością uważamy, że nie pożałował nikt kto został z nami do samego końca i pomodlił się podczas polowej mszy harcerskiej.

A WAM JAK PODOBAŁA SIĘ WSPÓLNA ZABAWA? CZEGO ZABRAKŁO ? CO OCENIACIE NA 6+ ? OPOWIEDZCIE NAM O TYM ABY NASTĘPNYM RAZEM BYŁO JESZCZE LEPIEJ

Serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy w przygotowanie rajdu: I Akademickiej Szkole Podstawowej w Nowym Tomyślu, Panu Dominikowi Handzewniakowi, Sołtysowi wsi Nowa Róża, Telewizji Kablowej, Patronom Medialnym oraz wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do powstania Harcerskiej Kawiarenki.

Zapraszamy do naszej galerii na Facebooku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.541962519295557.1073741868.113280585497088&type=3

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design