Aktywny początek roku

Data publikacji: 23.01.2017

Po krótkiej świątecznej przerwie, w nowy rok wkroczyliśmy pełną parą, ponieważ już 6 stycznia braliśmy udział w Orszaku Trzech Króli.

W naszym mieście już od trzech lat kultywowana jest tradycja przemarszu Orszaku Trzech Króli, oczywiście nie mogło i nas tutaj zabraknąć, a jako drużyna harcerska bierzemy w nim udział corocznie, od samego początku.
Tegoroczny Orszak rozpoczął się na placu Niepodległości, gdzie wszyscy mieszkańcy na rozpoczęcie wspólnie zaśpiewali kolędę „Trzej Królowie”, a następnie wszyscy zgodnie, śpiewając kolędy przeszliśmy przez plac Szopena, następnie ulicą Piłsudzkiego, Witosa aby zakończyć Orszak krótkim występem artystycznym w naszym Ośrodku Kultury.

To jednak nie koniec naszej aktywności 15 stycznia kilku naszych harcerzy po raz kolejny zagrało z OWSIAKIEM. Wielka Orkiestra Pomocy to dla nas nie tylko super zabawa ale też możliwość wywiązania się ze słów przyrzeczenia harcerskiego, które nakazuje nam „Nieść chętną pomoc bliźniemu”. W zimowy dzień kiedy temperatura na dworze spadała poniżej zera potrafiliśmy kwestować na ulicach naszego miasta rozgrzewając się każdą monetą wrzuconą do puszki. Dodatkowo podczas finału WOŚP w Nowotomyskim Ośrodku Kultury przygotowaliśmy orkiestrową kawiarenkę gdzie za datek do puszki można było napić się ciepłej kawy i posilić słodkim ciastem. Cieszymy się niezmiernie, że tegoroczny finał zjednoczył Polaków i pokazał jak razem umiemy budować wspólne dobro z korzyścią dla każdego człowieka.
Tego samego dnia harcerze zaciągnęli wartę honorową pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich gdzie finał miał Marszobieg Powstańczy na koniec którego władze naszego miasta złożyli symboliczną wiązankę kwiatów.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design