Armii w Darze

Data publikacji: 20.06.2018

W miniony weekend czynnie wzięliśmy udział w obchodach historycznych pn. „Armii w darze – 80. rocznica przekazania broni ze zbiórki Funduszu Obrony Narodowej w Nowym Tomyślu”.

Po otwarciu wystawy, która miała miejsce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece, razem z wszystkimi uczestnikami przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta, w towarzystwie współczesnych pojazdów wojskowych, a po dotarciu na pl. Niepodległości odbyła się uroczysta Msza Święta. Główna część obchodów czyli przekazanie broni odbyło się o godzinie 13, a następnie rozpoczął się piknik historyczny, który potrwał do godziny 18:00. Na zakończenie uroczystości odbył się występ zespołu „Hańba”.

 

Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w barwach 57 Pułku Karola II Króla Rumunii.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design