Betlejemskie Świecowisko

Data publikacji: 12.12.2017

Wczoraj w komendzie naszego Hufca odbyło się Betlejemskie Świecowisko z udziałem zaproszonych gości.


Jednak tegoroczne Świecowisko było wyjątkowe, ponieważ zorganizowaliśmy je po raz pierwszy, jeszcze zanim dotarło do nas Betlejemskie Światło Pokoju, jednak to nie przeszkodziło nam i wszystkim naszym przyjaciołom w wspólnym, radosnym spędzeniu czasu w iście rodzinnej atmosferze.
Jak co roku i to świecowisko było pełne niespodzianek, już na samym wstępie, zaproszeni goście podczas rozpalania kolejnych świec na naszym Świecowisku, dowiedzieli się o tym, że to właśnie oni będą pełnić główną rolę w naszym spotkaniu. 

Nasze świecowisko miało charakter przyjacielskiego spotkania, którego motywem przewodnim było hasło „W Tobie jest światło” – jakże ważne i aktualne hasło w obecnych czasach. Na samym początku drużynowy pwd. Krystian Dybek powitał zaproszonych gości oraz harcerzy i odniósł się do słów naszego przesłania – „W Tobie jest światło”, dając do zrozumienia że gdyby nie człowiek to światło nie miałoby aż tak ważnej wagi. To właśnie przez to że to w każdym z nas pali się płomień życzliwości i chęć niesienia dobroci pozwoliło nam wspólnie pracować w tym roku i mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę z naszymi przyjaciółmi, którzy nas dzisiaj zaszczycili swoją obecnością, a więc nasze Świecowisko rozpalili wszyscy goście, a następnie zuchy i harcerze.
Po rozpaleniu i odśpiewaniu kolęd, przeszliśmy do poznawania i odkrywania różnych obyczajów i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia w innych krajach Europy. Naszą podróż rozpoczęliśmy od Wielkiej Brytanii, poprzez Czechy, Norwegię, Austrię, Hiszpanię aż na końcu dotarliśmy do Polski.

Po części oficjalnej wszyscy udaliśmy się do drugiego pomieszczenia, gdzie przełamaliśmy się opłatkiem, a miłym słowom, płynącym z usta naszych zaproszonych przyjaciół, nie było końca. Przy drobnym poczęstunku, swobodnie wymienialiśmy się naszymi spostrzeżeniami oraz refleksjami na temat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w kontekście motywu przewodniego „W Tobie jest Światło”.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:
12

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design