BŚP w Opalenicy

Data publikacji: 24.12.2021

Wczoraj na Rynku w Opalenicy harcerze z Nowego Tomyśla, Ośrodka ZHP BUK oraz Szczepu ZHP Stęszew uczestniczyli w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju dla mieszkańców Opalenicy.

Uroczystość odbyła się na opalenickim Rynku, gdzie od pochodni rozpalonej od BŚP, burmistrz miasta Tomasz Szulc rozpalił betlejemskie ognisko. Zuchy z Opalenicy otrzymały zimne ognie, które odpalone od Betlejemskiego Światła tworzyły prawdziwie świąteczny klimat. Tworzące się przy szkole w Opalenicy środowisko harcerskie przygotowało dla każdego mały świąteczny upominek. Miasto natomiast zadbało o przygotowanie harcerskiej kawiarenki oraz nagłośnienia wydarzenia. Wieczór umiliły wspólne śpiewy kolęd w wykonaniu zespołu dziecięcego ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy.

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design