BUKI i ‚geocaching’

Data publikacji: 28.01.2017

Po czym można poznać harcerza na piątkowej zbiórce? Jeśli spotkacie grupkę osób w czarnych beretach na głowie z uśmiechem na twarzy i z wieloma dziwnymi przedmiotami w ręce to wiedzcie, że są to BUKI.

Tak właśnie było na jednej z ostatnich zbiórek. Roześmiana gromadka harcerzy młodszych sprawdziła swoje umiejętności podczas gry miejskiej zorganizowanej przed dh. Miłosza. Zasady zabawy wydają się proste, ale jakie są naprawdę? Nasi harcerze mówią, że to ciężki orzech do zgryzienia! DOSŁOWNIE! Ich zadania zostały ukryte w różnych dziwnych miejscach. Jakich? Och zaraz wam powiem. Zdarzało się nawet, że musieliśmy szukać jajka w środku miasta. Udało nam się również odkryć, że wspomniany wcześniej orzech również krył w sobie garść informacji. Wszystkie skrytki, które znaleźliśmy miały jednak jedną wspólną cechę. Znajdowały się w nich zadania o tematyce harcerskiej, które pozwoliły nam przypomnieć sobie najcenniejsze wiadomości. Była to wyczerpująca, mroźna i wymagająca zbiórka, ale było też sporo śmiechu i czasu na przyjacielskie pogaduchy. Mimo mrozu lubimy spędzać czas w harcerskim gronie.

Starsze grono harcerzy postanowiło wykorzystać wolną harcówkę i po omówieniu spraw organizacyjnych na najbliższy czas postanowiło zagrać w gry na komputerze lat 90-tych. Mowa tu oczywiście o pegazusie. Jedynie dh. Jakub postanowił że czas ten wykorzysta pożyteczniej i zabrał się za czyszczenie lampionów po Betlejemskim Świetle Pokoju.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design