Byliśmy na zimowym biwaku

Data publikacji: 23.02.2015

strCo to za ferie bez śniegu?! Co to za ferie bez bałwana?! Co to za ferie… Głowa do góry! To wszystko da się przeżyć! To ferie z harcerzami, a harcerz pogodny przecież jest! Nam nie potrzebne są zamiecie śnieżne, rzucające się śnieżkami bałwany czy ciągnięcie na sankach. Nawet bez tego potrafimy sprawić, że czas nie będzie stracony i będzie w nas dużo pozytywnej energii.

Weekend spędziliśmy w Schronisku Młodzieżowym w Starym Tomyślu wraz z 4 GZ „LEŚNE DUCHY”. Mieliśmy okazję poznać Bertę – cudownego psiaka, nauczyć się wyznaczania azymutu, dowiedzieć się kim był Mikołaj Kopernik, odwiedzić mieszkańców Afryki, podać pomocną dłoń, zapoznać się z ceremonią picia japońskiej herbaty. Zorganizowaliśmy też grę terenową dla mieszkańców wsi podczas, której odwiedziła nas straż pożarna, policja oraz straż miejska, nie zabrakło też zabawy na moście tybetańskim i ogniska. Dodatkowo 22 lutego złączyliśmy się w bratnim kręgu i nie tylko świętowaliśmy z naszymi gośćmi Dzień Myśli Braterskiej, ale również pięciu zuchów obiecało być dobrym zuchem i przestrzegać Prawa Zucha. Do domu wrócili nie tylko z szerokim uśmiechem, ale też z pięknym znaczkiem na piersi – ZNACZKIEM ZUCHA. Jesteśmy dumni z tego, że każdego roku jest nas coraz więcej i że możemy przekazywać radość innym.

Serdecznie dziękujemy harcerzom przybyłym z innych środowisk harcerskich ( Leszna, Grodziska Wielkopolskiego). Spotkanie to było dowodem na to, że nie ważne gdzie sie spotkamy czy jak długo się znamy. Łączą nas wspólne ideały, usuwające wszelkie bariery, które mogłyby nas dzielić.

Zapraszamy do galerii na naszej stronie na Facebooku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.448239055334571.1073741858.113280585497088&type=1

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design