Ciągle pniemy się wzwyż

Data publikacji: 07.07.2016

Idziemy na przód i ciągle pniemy się wzwyż… Jedni po to by zdobyć harcerski krzyż inni by przypiąć i nosić dumnie znaczek zucha. Są też tacy, którzy dążą do zdobycia naramiennika wędrowniczego.

Dlatego przy wspólnym ognisku byliśmy świadkami jednych z najważniejszych chwil w życiu naszych harcerzy i zuchów. Ten wieczór był szczególnie ważny dla druhny Ani Fabian, która jako jedyna wśród naszych biszkoptów została dopuszczona do złożenia przyrzeczenia harcerskiego. Od tej chwili może dumnie nosić swój krzyż harcerski na lewej piersi. Gratulujemy druhnie i życzymy dalszych sukcesów na harcerskim szlaku.


Wyjdź w świat, zobacz, pomyśl, pomóż – czyli działaj. To słowa wędrowniczej dewizy, które wypowiedziała trójka naszych harcerzy. Wydarzenie to odbyło się w miejscu szczególnie ważnym.

W miejscu gdzie 5 lat temu druhna Agata i druh Kamil otrzymali krzyż harcerski. Naramiennik wędrowniczy tego dnia nadano również druhnie Monice, która złożyła przyrzeczenie harcerskie 3 lata temu w Bolewicku. Po wspólnym rozpaleniu ogniska i odnowieniu przyrzeczenia nasi harcerze otrzymali naramienniki wędrownicze.


W tym dniu miała również miejsce Obietnica Zuchowa, która dla dh Pauliny, dh Adama i dh Wojtka była to pierwsza obietnica i najważniejsza, gdyż po raz pierwszy wypowiedzieli „Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”. Tym samym stali się członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Zuchy ciągle pną się ku górze i zdobywają coraz wyższe szczyty, potwierdził to dh Jeremi zdobywając pierwszą gwiazdkę Zucha Ochoczego oraz dh Zośka, która zdobyła dwie gwiazdki.

Zapraszamy do naszej galerii na facebooku:
Galeria zdjęć

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design