Co w BUKACH piszczy

Data publikacji: 13.06.2015

11416327_494434774048332_5484514615505123097_o

Wspaniałe, beztroskie życie wydawało by się, że kończy się wraz z skończeniem 18 lat. To nie musi być prawdą. HARCERZE SĄ WIECZNIE BAWIĄCYMI SIĘ DZIECIAKAMI.

 Jesteśmy szczęśliwi z tego, że możemy każdego dnia w swych harcerskich przygodach wracać do dzieciństwa i mimo tego, że wiekiem już nie zaliczamy się do tej grupy to w naszych serduszkach wciąż jest taki mały dzieciak. Aby uczcić ten dzień wzięliśmy udział w dwóch imprezach, by zorganizować zabawy maluchom. Już w sobotę 30 maja pojechaliśmy do Porażyna i razem z najmłodszymi przeżyliśmy wspaniały dzień. Kolejnego dnia czekały na nas kolejne atrakcje, tym razem w Opalenicy. Imprezy były naprawdę ciekawe i wszyscy byli uśmiechnięci. 1 czerwca to nie tylko Dzień Dziecka, dla nas był to również Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Spotkaliśmy się o 9:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika, aby przygotować się do przemarszu z transparentami ulicami Nowego Tomyśla oraz krótkiego przedstawienie przygotowanego razem uczniami z tej szkoły. Mimo małych problemów udało nam się pokazać dwie drogi (dobrą i złą) i skutki jakie czekają na człowieka nimi dążącego. Alkohol, papierosy czy przyjaźń, rodzina? WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE!! Myślę, że poradziliśmy sobie świetnie i osiągnęliśmy swój cel pokazując innym dobre wartości. Wysłuchaliśmy występów muzycznych, a po całej imprezie wróciliśmy do domu wsłuchując się w rytm naszych serc. WOLNYCH SERC!

4 czerwca jak co roku wzięliśmy udział w Procesji Bożego Ciała. Na prymat harcerskich wartości składa się nie tylko służba drugiemu człowiekowi ale również Bogu. Po całych miesiącach harcerskich zabaw mogliśmy przez chwilę przystanąć i podziękować za wszelkie dobro, które nas ogarnia. Po procesji nie tracąc dnia wybraliśmy sie śladami puszek geocaschingowych rozmieszczonych na teranie miasta. Była to nowa forma spędzania czasu wolnego, którą na pewno jeszcze powtórzymy – nie wszystkie skrzynki zdążyliśmy otworzyć.
Kolejną okazją w czerwcu aby podziękować Bogu za nas samych, za to, że jesteśmy i tworzymy tak zgrana ekipę był wyjazd na Pola Lednickie
Od 5 – 7 czerwca przebywaliśmy na Polach Lednickich, aby podczas spotkania młodzieży pełnić służbę Liturgiczno – reprezentacyjną ZHP. Znaleźliśmy się wśród 550 harcerzy, którzy podobnie jak my przyjechali aby pomóc w organizacji Lednicy 2015. Atmosfera panująca na polach była magiczna, nowe znajomości, chwile na wyciszenie i przemyślenia ale najważniejsze to nowe doświadczenia wiążące się z pracą w grupie.

To jednak nie koniec naszej harcerskiej misji. Można powiedzieć, że do końca roku harcerskiego pozostał tylko miesiąc jednak my nadal prężnie chcemy pokazać, że mimo wszystko nie spoczywamy na laurach a poprzeczkę z dnia na dzień podnosimy coraz wyżej.

Zapraszamy do galerii na naszej stronie na Facebooku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.494434147381728.1073741863.113280585497088&type=3

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design