DMB 2019

Data publikacji: 28.02.2019

22 lutego to święto wszystkich skautów oraz harcerzy z całego świata. W tym dniu obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej na pamiątkę urodzin założyciela ruchu skautowego Roberta Baden-Powella oraz jego małżonki Olave.

 

Z tej okazji w naszej harcówce odbyło się obrzędowe świecowisko w którym udział wzięli zuchy, harcerze, harcerze starsi oraz seniorzy z Rady Przyjaciół Harcerstwa. Podczas wspólnie spędzonego czasu poznaliśmy ideę tego dnia oraz wymieniliśmy się doświadczeniami z harcerskiego stylu życia.

 

Dzień ten upłynął nam przy harcerskich pieśniach zarówno tych znanych jak i tych zapomnianych. Podczas świecowiska harcerze młodsi z pomocą seniorów dokończyli zadanie realizowane na poprzednich zbiórkach. Dzięki temu udało im się wysłać siedem listów do osób, które w szczególny sposób, bezinteresownie podejmują działania na rzecz bliźniego.

 

W tym dniu odwiedził nas też druh Jakub, który swoją harcerską przygodę rozpoczął w 19 Drużynie Harcerskiej „BUKI” a obecnie przynależy do bratniej organizacji Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Po oficjalnym zakończeniu zbiórki spotkaliśmy się przy słodkim poczęstunku.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design