Droga krzyżowa w Jastrzębsku Starym

Data publikacji: 30.03.2018

W środę ulicami Jastrzębska Starego przeszli mieszkańcy uczestnicząc w Drodze Krzyżowej.

Nabożeństwo zgromadziło kilkadziesiąt wiernych, którzy w ciszy i skupieniu wraz z własnymi intencjami podążali z lampionami i świecami w rękach, aby rozważać Mękę i Śmierć Pańską.

Krzyż na swe ramiona wzięli rodzice dzieci pierwszo-komunijnych, młodzież przystępująca do sakramentu Bierzmowania, kobiety, mężczyźni oraz ministranci. Przy każdej stacji przygotowanej przez mieszkańców wsi rozważano sytuacje nawiązujące w dużej mierze do problemów życia współczesnego człowieka – duchowych, małżeńskich oraz rodzinnych.

Przez chrzest zostaliśmy zanurzeni w śmierć Jezusa, abyśmy i my mogli wkroczyć w nowe życie.
Chrystus położył na nas swoją pieczęć i dlatego za św. Pawłem każda i każdy z nas może powtórzyć – teraz już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus. To jest sens każdej Drogi Krzyżowej – umieramy wraz z Chrystusem dla siebie, dla grzechu, dla egoizmu, nieprawości, aby razem z Nim powstać z martwych.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design