Drużyna Niepodległości

Data publikacji: 30.03.2019

Na wczorajszej zbiórce harcerze młodsi z 19 DH „BUKI” rozpoczęli zbiórkę wspólnym apelem z harcerzami starszymi z 12 DSH.

 

Podczas apelu harcerze dowiedzieli się o tym, że dzięki wspólnemu wysiłkowi i podjętym działaniom związanymi z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, drużyna otrzymała tytuł Drużyny Niepodległości. Tytuł ten przyznała Główna Kwatera ZHP weryfikując zrealizowane przez harcerzy działania w tym zakresie. Harcerze otrzymali również pamiątkową przypinkę oraz sprawność młodego obywatela.

W ramach propozycji programowej Drużyna Niepodległości, w 2018 roku zrealizowaliśmy m. in.:

1. Uczestniczyliśmy w biwaku, którego motywem przewodnim było odzyskanie przez Polskę niepodległości

2. Nauczyliśmy się m.in. reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego – Polonez

3. Uczestniczyliśmy w grze terenowej, podczas której poznaliśmy daty oraz wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości

4. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z autorką książek Małgorzatą Strękowska-Zarembą. Podczas spotkania rozmawialiśmy o „Polskich Subperbohaterach”

5. harcerze młodsi odbyli zbiórkę harcerską, pn. „Ojcowie Niepodległości”

6. Na harcerskie świecznisko zaprosiliśmy prezesa Związku Kombatantów Reczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło Nowy Tomyśl, p. Stanisława Rybarczyka.

7. W ramach zbiórki, uczestniczyliśmy w grze miejskiej, odwiedzająć miejsca związane z odzyskaniem przez nasze miasto niepodległości.

8. Wspólnie z Klubem Osiedlowym, zorganizowaliśmy podchody dla cywilów, których motywem przewodnim było odzyskanie przez Polskę niepodległości

9. Zorganizowaliśmy rajd pieszo-rowerowy, pn. „Na Szlaku – Śladami Niepodległości”

10. Zorganizowaliśmy po raz pierwszy w historii Nowego Tomyśla wydarzenie, pn. Ogień Niepodległości

 

W dalszej części zbiórki harcerze młodsi przygotowali marzannę na wiosenny pochód, który 3 kwietnia współorganizujemy z Klubem Osiedlowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu, natomiast harcerze starsi spędzili wspólnie czas przy dźwiękach gitary oraz na podsumowaniu dotychczasowych działań.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design