Dzień Myśli Braterskiej

Data publikacji: 22.02.2016

22 luty, wydawałoby się, że jest to zwykły dziej, a jednak idą ulicami miasta, czy będąc w szkole spotkałeś harcerzy w swoich mundurach. Zdziwiło Cię to, prawda? Dzisiejszy dzień jest jednym z najważniejszych dni każdego harcerza, a nawet scauta!

To właśnie dziś 22 lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej, to właśnie tego dnia obchodzone są urodziny twórcy scautingu Roberta Baden- Powell i jego żony. Tego dnia harcerze idą do szkoły, pracy, sklepu w mundurach, aby pokazać jak wielu nas jest. W tym niezwykłym dniu postanowiliśmy świętować razem w naszej harcówce. Harcerze wybrali się na swoją bezludną wyspę, z której szybko chcieli wracać do swoich przyjaciół.  Musieliśmy także przejść w jednej parze butów z jednego do drugiego punktu, co wcale nie było takie łatwe! Nauczyliśmy się także przy pomocy dźwięków (nie słów) komunikować między sobą. Stworzyliśmy też super bohatera, który posiadał niezwykłe moce. To był niesamowity dzień! Wszystkim harcerzom, harcerkom, zuchom i scautom życzymy Wszystkiego Dobrego w tym szczególnym dniu! Postępujcie tak jak nakazuje wam prawo i przyrzeczenie harcerskie i pamiętajcie co powiedział do nas Robert Baden- Powell „Starajcie się zostawić ten świat, choć trochę lepszym niż go zastaliście”!

22 luty, wydawałoby się, że jest to zwykły dziej, a jednak idą ulicami miasta, czy będąc w szkole spotkałeś harcerzy w swoich mundurach. Zdziwiło Cię to, prawda? Dzisiejszy dzień jest jednym z najważniejszych dni każdego harcerza, a nawet scauta! To właśnie dziś 22 lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej, to właśnie tego dnia obchodzone są urodziny twórcy scautingu Roberta Baden- Powell i jego żony. Tego dnia harcerze idą do szkoły, pracy, sklepu w mundurach, aby pokazać jak wielu nas jest. W tym niezwykłym dniu postanowiliśmy świętować razem w naszej harcówce. Harcerze wybrali się na swoją bezludną wyspę, z której szybko chcieli wracać do swoich przyjaciół. Musieliśmy także przejść w jednej parze butów z jednego do drugiego punktu, co wcale nie było takie łatwe! Nauczyliśmy się także przy pomocy dźwięków (nie słów) komunikować między sobą. Stworzyliśmy też super bohatera, który posiadał niezwykłe moce. To był niesamowity dzień! Wszystkim harcerzom, harcerkom, zuchom i scautom życzymy Wszystkiego Dobrego w tym szczególnym dniu! Postępujcie tak jak nakazuje wam prawo i przyrzeczenie harcerskie i pamiętajcie co powiedział do nas Robert Baden- Powell „Starajcie się zostawić ten świat, choć trochę lepszym niż go zastaliście”!

Zapraszamy do naszej galerii na Facebooku:

https://www.facebook.com/zhpnowytomysl/photos/a.584097785082030.1073741885.113280585497088/584134175078391/?type=3&theater

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design