Dzień życzliwości

Data publikacji: 26.11.2018

W minioną sobotę zorganizowaliśmy w naszym mieście akcję, która była częścią obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który przypada na 21 listopada.

Cała akcja wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i powstała z inicjatywy braci Braiana i Michaela McCormacków, w 1973 roku. Idea tego święta do dzisiaj jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi.

 

O godzinie 11:00 pojawiliśmy się w ścisłym centrum miasta Zadanie jakie przed sobą postawiliśmy było dość trudne – chcieliśmy sprawić, aby zupełnie obcy ludzie, których spotkamy – po prostu się uśmiechnęli. Do tego celu przygotowaliśmy karteczki z zabawnymi cytatami, powiedzeniami oraz przysłowiami, które rozdawaliśmy przechodniom. Najmłodsi otrzymali baloniki, a dla najodważniejszych czekała cytryna, którą trzeba było zjeść, bez żadnego grymasu na twarzy.

 

Jak możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, udało nam się wywiązać z zadania, a pozytywne reakcje ludzi oraz ich uśmiechy nas samych wprawiały w dobry nastrój.

 

Dziękujemy wszystkim osobom, które się uśmiechnęły i życzymy wam wszystkim, abyście każdego dnia mieli jak najwięcej okazji, w których będziecie się uśmiechać!

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design