Europejskie Dni Dziedzictwa

Data publikacji: 20.09.2017

Czy zabytki mają swoje święto? Jeśli tak, to co miałyby świętować? – Długością swojego „życia” czasem nawet kilkunastokrotnie przewyższają nasz wiek.


Co roku, we wrześniu obchodzone są Europejskie Dni Dziedzictwa, jest to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.

Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

W miniony piątek Harcerze Starsi z zastępu Salut mieli okazję poznać nieco bliżej pojęcie Dziedzictwa Kulturowego, utrwalić zdobyte wcześniej informacje poprzez wspólne ćwiczenia, ale jednak najważniejszym zadaniem w trakcie zbiórki było odnalezienie i zapoznanie się z historią ciekawych miejsc oraz zabytków w naszym mieście.

Przy okazji, wszystkich zainteresowanych tematem zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.galeria.nowytomysl.pl gdzie można obejrzeć nasze miasto na starych fotografiach.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design