Gdzie odebrać Betlejemskie Światło?

Data publikacji: 16.12.2020

Już po raz kolejny Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie w Nowym Tomyślu. Tradycyjnie światło rozprowadzać będą harcerze Związku Harcerstwa Polskiego z Nowego Tomyśla. Uroczyste przekazanie do parafii z gminy Nowy Tomyśl będzie miało miejsce podczas Mszy św. w niedzielę, 20 grudnia. Po każdej mszy harcerze będą rozprowadzać światło wśród mieszkańców. W związku z pandemią w celu zachowania wszelkich norm bezpieczeństwa, w tym roku światło będzie można nabyć także w niedzielę, 20 grudnia przy muszli koncertowej w godz. od. 10:00 do 14:00. Nie jak informowaliśmy w prasie na Placu Niepodległości.
Hasło tegorocznej edycji akcji to „Światło Służby”. Historia Betlejemskiego Światła Pokoju, zaczyna się w Betlejem, Grocie Narodzenia Pańskiego gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat Jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.
Harcerki i harcerze ZHP co roku dzielą się betlejemskim ogniem, aby zapłonął na wigilijnych stołach tysięcy Polek i Polaków.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Harcerki i harcerze chcą, aby Światło dotarło do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć. Pokaż mniej

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design