Gorąca jesień? Tylko z harcerzami :)

Data publikacji: 11.10.2015

Zastęp ‘BUSOLA’ kolejną zbiórkę spędził w terenie. Chociaż robi się już chłodno nam nie straszny mróz. Nasz zastęp ciągle się powiększa. JEST NAS JUŻ 21!!! Na ostatniej zbiórce powitaliśmy nowego biszkopta J Na każdej zbiórce chcemy się czegoś nauczyć, ale również pobawić.

A co jakby połączyć te dwie rzeczy razem? Wtedy mamy wspaniałą zbiórkę! Harcerze młodsi dzielnie opowiadali o sobie każdy powiedział coś ciekawego i zaskakującego. Kiedy już się poznaliśmy bardzo chcieliśmysię dowiedzieć jaki tak naprawdę powinien być harcerz. Wszyscy bez problemu wymieniali cechy harcerza. Był też czas na pląsy i inne zabawy. Nie zabrakło również wyjątkowego tańca ‘UMC’ naszego kochanego druha Sebastiana, który nauczył cały zastęp jak poprawnie go wykonać. Wykończeni tańcem postanowiliśmy trochę pośpiewać. Później udaliśmy się do gimnazjum gdzie wspólnie z resztą drużyny zakończyliśmy naszą zbiórkę.

Natomiast ostatnie dwie zbiórki harcerzom z zastępu „SALUT” minęły bardzo intensywnie.

Z racji nie dawno minionej akcji „Sprzątanie świata” harcerze starsi postanowili również zrobić coś dla środowiska. Udali się na miasto z ankietą by zapytać mieszkańców Nowego Tomyśla, jak to u nich jest z dbaniem o nasze środowisko. Większość ankietowanych przyczynia się do tego chociażby przez segregowanie śmieci, co nas bardzo ucieszyło. Po powrocie do harcówki harcerze własnoręcznie wykonali kosze na papiery, plastiki i szkło aby i w naszej harcówce zapoczątkować segregację odpadów (lepiej późno niż wcale). Na koniec spotkaliśmy się z harcerzami młodszymi z zastępu „BUSOLA” by wraz z nimi zakończyć zbiórkę obrzędową iskierką.

Zapraszamy do naszej galerii na Facebooku:

https://www.facebook.com/zhpnowytomysl?fref=nf

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design