Harcerska Akcja Znicz

Data publikacji: 06.11.2016

Na dwa dni przed Dniem Wszystkich Świętych na komunalnym cmentarzu w Nowym Tomyślu pojawili się harcerze z naszej drużyny, aby już po raz czwarty realizować harcerską akcję znicz.


W dniach 30, 31 października oraz 1 listopada przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną, która miała na celu pozyskanie funduszy na dalsze, sprawne działanie naszej drużyny. W akcji wzięło udział ponad 20 harcerzy. Przy naszym harcerskim namiocie każdy z mieszkańców mógł otrzymać od nas znicz, aby jako znak pamięci zapalić go na mogiłach swoich krewnych oraz przyjaciół.

 
Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyłączyli się do akcji, tym samym pozwalając nam na dalsze sprawne działanie i propagowanie harcerskich ideałów na naszej nowotomyskiej ziemi. Wiemy, że bez Państwa wsparcia nie udało by nam się tego osiągnąć.

 
Odwiedziliśmy również zapomniane i zniszczone przez upływający czas mogiły naszych przodków oraz miejsca pamięci w których zapaliliśmy symboliczny znak pamięci.
W trakcie trwania akcji, wzięliśmy również aktywny udział w Marszu Świętych, który przeszedł ulicami naszego miasta w dniu 31 października.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design