Harcerska Akcja Znicz

Data publikacji: 05.11.2017

We wtorek, 31 października harcerze z 19 Drużyny Harcerskiej „BUKI” spotkali się przy cmentarzu komunalnym, aby uporządkować zapomniane groby znajdujące się na cmentarzu.

 

Kolejnego dnia rozpoczęliśmy coroczną harcerską „Akcję ZNICZ”, podczas której przy bramie głównej cmentarza rozprowadzaliśmy symboliczne znicze, za dobrowolną opłatę. Celem akcji jest dostarczenie symbolicznego światła na wszystkie groby, nawet te zapomniane. Dochód zebrany w tym dniu przeznaczony zostanie na rozwój drużyny. W dzień zaduszny harcerze udali się w miejsca pamięci związane z historią naszego miasta, oraz na dawne cmentarze, gdzie spoczywają nasi przodkowie.

 

Druhny i druhowie pamiętali też o swoich harcerzach, którzy odeszli na wieczną wartę.
Takie inicjatywy zasługują na szczególne uznanie, ponieważ podczas wszystkich działań harcerze pokazali swoje przywiązanie do wartości i służbę, którą pełnią w ramach Związku Harcerstwa Polskiego.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design