Harcerze z miasta partnerskiego

Data publikacji: 30.10.2016

W miniony weekend mieliśmy okazję gościć harcerzy z partnerskiego miasta naszej gminy tzn. z Radzynia Podlaskiego. Inicjatorem tego spotkania był Urząd Miasta i Gminy Nowy Tomyśl za co już na samym wstępie serdecznie dziękujemy.


Dwudniowy biwak rozpoczęliśmy o godzinie 18:00 w piątek (21.10), na samym początku w ruch poszły młotki i gwoździe… W związku ze zbliżającą się zimową porą, połączyliśmy siły obu drużyn, aby wspólnie stworzyć coś niezwykle pożytecznego. Tym razem nasze działania skupiły się na pomocy nie ludziom, a stworzeniom skrzydlatym i uwaga nie są to anioły . Stworzyliśmy przepiękne karmniki dla ptaków, które na pewno przydadzą się już za kilka tygodni. Nasze karmniki będą długa pamiątką po wspólnym spotkaniu obu drużyn, teraz pozostaje nam przemyśleć gdzie owe karmniki rozmieścimy.
Po części roboczej, czekała na nas równie miła rzecz, a było to obrzędowe świecznisko, podczas którego wymienialiśmy się doświadczeniami oraz oczywiście był czas na wspólne harcerskie piosenki.
Po godzinie 23:00 rozpoczęliśmy długą noc, podczas której czekało na nas wiele atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ dla kinomaniaków czekał popcorn, projektor oraz 5 filmów do wyboru, w harcówce obok, każdy mógł zagrać w gry planszowe, natomiast w ostatniej harcówce na każdego czekało harcerskie śpiewogranie. Wspólnie bawiliśmy się do 3 nad ranem.

Następny dzień (a właściwie to tylko kilka godzin później) pobudkę zaplanowano na 7:30, szybkie śniadanie, pakowanie i już o godzinie 9:00 rozwiązywaliśmy miejski questing, podczas którego mieliśmy okazje utrwalić sobie historię naszego miasta, a harcerze z Radzynia Podlaskiego mogli ją poznać w sposób bardzo interesujący. Zwiedzanie zakończyliśmy zwiedzaniem nowotomyskiego ogrodu zoologicznego oraz warsztatami z wykonywania wianków wiklinowych w nowotomyskim muzeum chmielu i wikliny.
Podczas zwiedzania miasta upamiętniliśmy miejsca związane z II Wojną Światową w ramach akcji „Zapal znicz pamięci”
Przywracanie pamięci o bohaterach, mieszkańcach ziem wcielonych do III Rzeszy, którzy zginęli za podtrzymywanie polskości, za aktywność społeczną i za patriotyzm – taki jest cel akcji społecznej ,która miała miejsce w niedzielę 23 października. Co roku światła zapalane są w ponad 300 miejscach. Akcja w tym roku zorganizowana została po raz ósmy. Akcja „Zapal znicz pamięci” to wspólny projekt pięciu rozgłośni regionalnych Polskiego Radia w Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Gdańsku i Katowicachoraz Biur Edukacji Narodowej IPN z tych miast przy współpracy Muzeum Historii Polski pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Pamiętamy i będziemy pamiętać !

Po wspólnym obiedzie o godzinie 13:00 przyszedł najbardziej smutny moment, ponieważ na stację PKP właśnie wjechał pociąg, który zabrał harcerzy z Radzynia z powrotem do domu. Z całą pewnością długo będziemy wspominać tak miło spędzony czas, ponieważ dopiero co się poznaliśmy, a każdy miał wrażenie jakbyśmy znali się już długie harcerskie lata.
W sumie było nas ponad 30 harcerek i harcerzy.
Z niecierpliwością czekamy na rewizytę.
Do zobaczenia na harcerskim szlaku!

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design