IV edycja Rajdu „Na Szlaku”

Data publikacji: 02.10.2017

Już po raz czwarty, zaprosiliśmy mieszkańców z naszego miasta i okolic na Rajd Harcerski „Na Szlaku”.


W sobotę, 30 września wszyscy uczestnicy Rajdu, podzieleni na patrole rodzinne, bądź klasy szkolne, o godzinie 14:00 spotkali się, aby wyruszyć w trasę pieszą lub rowerową. Dzień ten, nie został wybrany przypadkowo, bo zaledwie trzy dni wcześniej, a dokładniej 27 września obchodzony był Światowy Dzień Turystyki. Uczestnicy trasy pieszej mieli do przejścia 10 kilometrów, natomiast cykliści musieli przejechać 15 km.
Na obydwu trasach Rajdu, które wiodły przez okoliczne lasy, na wszystkich uczestników czekało 7 punktów kontrolnych, na których do wykonania były zadania sprawdzające refleks, kreatywność, umiejętność współpracy w grupie oraz sprawność ruchową. Uczestnicy musieli między innymi przedrzeć się przez teren skażony biologicznie, wykazać się celnością strzelania z łuku, przekazać informacje przez telefony polowe czy wydobyć świetliki z ciemnego tunelu.
Wszystkie lokalizacje punktów, oznaczone były na mapie topograficznej, dzięki której uczestnicy rajdu dokładnie wiedzieli w jakie miejsce się udać.
Na mecie, która w tym roku znajdowała się w Leśniczówce Smolarnia, na wszystkich przybyłych gości, czekał ciepły posiłek w postaci tradycyjnej grochówki oraz zupy gulaszowej, kiełbasy z grilla no i oczywiście mnóstwo placków, które domowymi sposobami wypiekali rodzice Harcerzy, a dzięki pomocy Koła Gospodyń Wiejskich w Sękowie wydawanie posiłków z Harckawiarenki odbywało się w sprawny sposób.
Dla najmłodszych uczestników Rajdu, na mecie zostały przygotowane atrakcje w postaci gier zespołowych i indywidualnych oraz dmuchane zamki.
Po wręczeniu dyplomów wszystkim patrolom, które chętnie wzięły udział w rajdzie, rozpoczęła się część najbardziej obrzędowa, czyli harcerska Msza Święta, którą sprawował ks. Proboszcz Andrzej Grabański.
Łączna ilość uczestników IV edycji rajdu „Na szlaku” wyniosła ok. 130 osób. Na zakończenie, wszystkie osoby złączyły się w jeden wspólny harcerski krąg, który jest swego rodzaju obietnicą niesienia braterskiej pomocy drugiej osobie. Ostatni uczestnicy opuszczali metę rajdu o godzinie 23:00.
Impreza ta nie osiągnęłaby swojego sukcesu gdyby nie zaangażowanie licznych środowisk lokalnych, które od lat wspierają harcerską inicjatywę na rzecz wychowania najmłodszego pokolenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy obdarowali nas chęcią pomocy przy organizacji IV edycji Rajdu.
Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design