Jesienne zabawy z ziemniakiem

Data publikacji: 03.11.2016

W piątek 28.10 wspólnie z Osiedlowym Klubem Spółdzielni Mieszkaniowej oraz I Akademicką Szkoła Podstawową z Nowego Tomyśla, przygotowaliśmy osiedlowe pochody dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
Niestety w ten dzień pogoda nam nie dopisała i cały dzień z nieba lała się woda, jednak nie jesteśmy tymi, którzy tak łatwo się poddają i nasze spotkanie przenieśliśmy do dużej sali Osiedlowego Klubu, na której ponad 50 dzieci wspólnie z harcerzami przez 2 godziny brało udział w różnorakich zabawach z ziemniakiem.

Dlaczego z ziemniakiem, a właściwie ‘po naszemu’ (gwara Wielkopolska) to należałoby zapytać dlaczego z pyrą? Pora roku nie jest bez znaczenia to właśnie na jesień z ziemi wykopuje się ziemniaki. Przez zabawę chcemy uświadamiać najmłodsze coraz bardziej skomputeryzowane społeczeństwo, że do dobrej zabawy nie potrzeba wcale oryginalnych i drogich zabawek. Zwykłą pyra może przynieść jeszcze więcej radości.
Podczas całego spotkania dzieci miały przygotowane ponad 5 różnych stanowisk, na których wykonywały zadania sprawdzające ich refleks oraz sprawność psycho-fizyczną. Wszystkie stanowiska były jednoznacznie powiązane z ziemniakami.
Na koniec, najlepszym uczestnikom zostały wręczone nagrody oraz oczywiście nie mogło zabraknąć, wielkopolskiego specjału z ziemniaka jakim jest pyra z gziką, który został przygotowany przez Restauracja Sandra.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design