Wędrownicy w Lublinie

Data publikacji: 08.07.2019

W miniony weekend, zastęp wędrowniczy 12 Drużyny Starszoharcerskiej „HORYZONT”, udał się do wschodniej części Polski, aby zgłębiać historię, kulturę i tradycje tego regionu.

Podczas dwóch dni zwiedziliśmy m.in. charakterystyczne cerkwie, miasto Lublin oraz KL Majdanek – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i jeniecki w Lublinie, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie, pod względem tragedii ludzkiej jaka się w nim wydarzyła.

 

Głównym celem naszego wyjazdu był finał Rajdu Odkrywców w Łukowie, który odbywał się w tym regionie, w dniach od 2 do 8 lipca i skupił ponad 800 harcerzy z całej Polski. Podczas finału rajdu naszym zadaniem była organizacja oraz przeprowadzenie harcerskiego śpiewogrania przy ognisku.

 

Podczas wyjazdu mieliśmy również okazję spotkać się z władzami naczelnymi Związku Harcerstwa Polskiego.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na Facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design