Mamy Niepodległą!

Data publikacji: 18.11.2018

W dniach 9 – 11 listopada przebywaliśmy na biwaku o tematyce Niepodległościowej. Naszą bazą była Szkoła Podstawowa nr 3.

W biwaku uczestniczyły wszystkie piony działające na terenie Nowego Tomyśla, tj. zuchy, harcerze młodsi, harcerze starsi oraz wędrownicy.

Biwak rozpoczęliśmy o godzinie 16:00. Jako pierwsze zajęcia mieliśmy naukę musztry, następnie odbył się apel rozpoczynający biwak, natomiast na zakończenie dnia spotkaliśmy się przy świecznisku, aby wspólnie dumać nad historią Polski oraz wspomnieć bohaterów, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.

 

Gościem specjalnym naszego świeczniska był Prezes Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, pan Stanisław Rybarczyk, który opowiedział nam o trudach życia zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej, przedstawił nam również sylwetki kombatantów, którzy mieszkają na terenie Nowego Tomyśla.

 

Dzień drugi rozpoczęliśmy grą terenową podczas, której poznaliśmy daty oraz wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po zjedzeniu obiadu ćwiczyliśmy naszą kreatywność podczas gier improwizacyjnych, które swoją tematyką również nawiązywały do odzyskania przez Polskę Niepodległości..
O godzinie 18:00 odbył się organizowany przez nas po raz pierwszy w historii naszego miasta „Ogień Niepodległości”, o którym informowaliśmy was już we wcześniejszym poście, natomiast na zakończenie dnia zorganizowaliśmy sobie turniej gier planszowych.

 

Ostatni dzień, był dla nas chyba najbardziej aktywny. Od samego rana rozpoczęliśmy przygotowania do uroczystości patriotycznych, które odbywały się w naszym mieście. Już od godziny 10:00 rano chodziliśmy z flagami po naszym mieście i zapraszaliśmy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach, które były zaplanowane na godzinę 14:00. O godzinie 12:00 wyszliśmy przed budynek szkoły, aby wspólnie odśpiewać hymn Polski.

 

Około godziny 13:00 przeszliśmy kolumną do kościoła przy parafii pw. Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy, aby uczestniczyć w uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji naszego kraju. Po mszy świętej udaliśmy się na pl. Niepodległości gdzie odbyło się złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

 

Następnie razem z wszystkimi uczestnikami uroczystości przeszliśmy ulicami naszego miasta w radosnym marszu, aby na zakończenie uczestniczyć w części artystycznej obchodów Święta Niepodległości.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design