Marsz na orientację

Data publikacji: 18.05.2017

W dniu dzisiejszym tj. 18.05.2017 r. harcerze z zastępu starszoharcerskiego udali się w pobliskie lasy aby sprawdzić swoje umiejętności z zakresu orientacji w terenie.

Pierwszym etapem był marsz z tzw. Rybie ości, który utrwala umiejętności z zakresu dokładnego marszu na azymut. Pierwszy etap posiadał długość ok 5 km. Po dotarciu na metę tego etapu, która była jednocześnie startem etapu drugiego, liczącego ok 7 km.

Tym razem harcerze z mapą w ręku musieli odnaleźć 8 punktów oznaczonych w lesie, w tym 2 punkty bonusowe które znajdowały się poza obrębem mapy. Pomocne w tym przypadku były tylko wycinki mapy z zaznaczonym punktem i tylko na podstawie właściwej orientacji mapy oraz dokładnego odnalezienia się w terenie było możliwe zaliczenie tych punktów kontrolnych.

Z całą pewnością jeszcze nie raz spotkamy się na leśnych ścieżkach z mapą w ręku.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design