Na apelu… i z mapą w ręku

Data publikacji: 27.10.2016

Niedawno na zbiórce (07.10.2016), oprócz wcześniej ustalonych zadań, które musieliśmy wykonać, odbył się apel podczas, którego rozkazem drużynowego, z 4 Gromady Zuchowej do zastępu młodszo harcerskiego przeszło 4 nowych „biszkoptów”.


W nowym roku harcerskim zostały nadane również nowe funkcje, tym samym uległ zmianie skład kadry naszej drużyny. Na funkcje przybocznych w drużynie zostało powołanych 3 przybocznych (Katarzyna Lipska, Miłosz Szczeciński, Jakub Kaczmarek), funkcja proporcowej przekazana została dh. Agnieszce, natomiast funkcję skarbnika niezmiennie od 3 lat sprawuje dh. Helena. Wszyscy z dumą i ogromnym zapałem do pracy, przyjęli nowe funkcje.
Wierzymy, że nowo wybrani funkcyjni wzorowo wypełnią swoje obowiązki, które pozytywnie wpłyną na rozwój drużyny oraz dostarczą nowych doświadczeń, które niejednokrotnie znajdą zastosowanie w życiu codziennym.

Następnego dnia harcerze młodsi oraz harcerze starsi równo w południe, pomimo deszczowej pogody stawili się przy leśniczówce w Sękowie, aby już za chwilę otrzymać tylko i wyłącznie kilka wskazówek oraz mapę topograficzną. Dla wielu z nich było to pierwsze zetknięcie się z marszem na orientację.
Zadaniem harcerzy było przejście wcześniej ustalonej trasy, która liczyła ok 10 kilometrów tylko i wyłącznie leśnymi ścieżkami, z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Na całej długości trasy, znajdowało się 10 punktów kontrolnych, które miały sprawdzić umiejętność i dokładność trafienia do celu tylko na podstawie zaznaczonego punktu na mapie topograficznej.

Trasa przebiegała przez mocno urozmaicony teren, padający deszcz doprawił istotę harcerskiej przygody i nie obyło się bez przechodzenia przez podmokłe oraz bagniste tereny. Na końcu trasy, dodatkowym zadaniem, o którym nikt nie wiedział na początku, było wyznaczanie azymutów, a następnie marsz wg wyznaczonego celu do miejsca mety.
Na mecie, podsumowaliśmy trasę oraz pomimo niesprzyjającej pogody urządziliśmy sobie ognisko, na którym przygotowywaliśmy sobie posiłek. Nie zabrakło nam również wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary oraz opowiadań harcerzy starszych o swoich pierwszych tego typu wyjściach w teren.
Już nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy z mapą w ręku.

Zapraszamy na do naszej galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design