„Na szlaku” już za nami…

Data publikacji: 30.09.2016

Już po raz trzeci, Harcerze z 19 Drużyny Harcerskiej „Buki”, z Nowego Tomyśla zaprosili wszystkich mieszkańców Nowego Tomyśla na rajd harcerski, pt. „Na szlaku”.

W dniu 24 września wszyscy uczestnicy Rajdu, podzieleni na patrole rodzinne, bądź klasy szkolne, o godzinie 12:00 spotkali się przed siedzibą hufca mieszczącą się w budynku Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, aby wyruszyć w trasę pieszą lub rowerową.
Na obydwu trasach rajdu, które wiodły przez okoliczne lasy, na wszystkich uczestników czekało 6 punktów kontrolnych, na których do wykonania były zadania sprawdzające refleks, kreatywność, umiejętność współpracy w grupie oraz sprawność ruchową. Zadania, które były do wykonania to m.in. przebieranie się za harcerzy, szycie maskotek czy popularna gra ‚Saper’, przeniesiona do ‚realnego świata.’.

Wszystkie lokalizacje punktów, oznaczone były na mapie topograficznej, dzięki, której uczestnicy Rajdu dokładnie wiedzieli w jakie miejsce się udać.

Na mecie Rajdu, która w tym roku znajdowała się w świetlicy wiejskiej w Sękowie, na wszystkich przybyłych gości, czekał ciepły posiłek w postaci tradycyjnej harcerskiej grochówki, kiełbasy z grilla oraz mnóstwo placków, które domowymi sposobami wypiekali rodzice harcerzy a dzięki pomocy Koła Gospodyń Wiejskich w Sękowie wydawanie posiłków z harc-kawiarenki odbyło się w uporządkowany sposób.
Dla najmłodszych uczestników Rajdu, na mecie zostały przygotowane atrakcje w postaci gier zespołowych i indywidualnych oraz dmuchane zamki.

Głównym gwoździem programu na mecie, był koncert zespołu harcerskiego „Płomienie” z 12 DSH „Ogień”, który przyjechał z Międzyrzecza. Po wręczeniu dyplomów wszystkim patrolom, które chętnie wzięły udział w Rajdzie, rozpoczęła się część najbardziej obrzędowa, czyli harcerska Msza Święta, którą sprawował ks. Proboszcz Andrzej Grabański.

Łączna ilość uczestników III edycji rajdu „Na szlaku” wyniosła 145 osób. Na zakończenie, wszystkie osoby złączyli się w jeden wspólny harcerski krąg, który jest swego rodzaju obietnicą niesienia braterskiej pomocy drugiej osobie. Ostatni uczestnicy opuszczali metę rajdu o godzinie 20:00.
Impreza ta nie osiągnęła by swojego sukcesu gdyby nie zaangażowanie licznych środowisk lokalnych, które od lat wspierają harcerską inicjatywę na rzecz rozwoju najmłodszego pokolenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy obdarowali nas chęcią pomocy przy organizacji III edycji rajdu a informacje szczególne o naszych przyjaciołach zobaczyć będzie można już niebawem na naszej stronie w osobnym poście w formie infografiki.
Do zobaczenia za rok
– CZUWAJ –

Zapraszamy na do naszej galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design