Nabór

Nabór

Poniżej zobaczysz kilka naszych filmów, które zawierają tylko namiastkę tego co robimy w ciągu roku.

Nasza misja

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą w Polsce, liczącą ponad 110 tys. członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży. Od prawie stu lat głównym celem działania ZHP jest wspieranie wychowania harcerek i harcerzy – tworzenie warunków do ich wszechstronnego rozwoju.

Na myśl o harcerstwie od razu przed oczami widzimy uśmiechniętych ludzi gotowych do pracy i pomocy potrzebującym. Związek Harcerstwa Polskiego składa się z działalności skierowanej do drugiego człowieka, a braterstwo, czyli przyjacielska i serdeczna postawa wobec innych, to jedna z głównych zasad naszego wychowania.  Zasadnicze cechy harcerskiej postawy to tolerancja, braterstwo, wzajemna akceptacja i zaufanie – wartości, które stanowią podstawowy budulec kapitału społecznego.

 

Dla rekrutów / rodziców

Zuchy

Charakterystyczną formą aktywności gromady jest zabawa w kogoś lub w coś – realizowana zespołowo przez zdobywanie sprawności oraz podczas zbiórek gromady. Animatorem naszej zabawy jest wódz zuchowy – drużynowa oraz przyboczna.

Podstawowymi formami pracy w gromadzie zuchowej są: zabawa tematyczna, zwiad zuchowy, gawęda, piosenka i pląs, zuchowe zwyczaje, obrzędy i tajemnice, majsterka, zuchowy teatr, pożyteczne prace, gry i ćwiczenia. Formą letniej działalności gromady jest kolonia zuchowa.

Więcej o zuchach: http://zhp.nowytomysl.pl/zuchy/

 

Harcerze

Jeżeli jesteś w klasie podstawowej od 4 do 6, zapraszamy Cię do grupy wiekowej harcerzy. Jeżeli chcesz razem z nami wyruszyć na szlak, przeżyć harcerską przygodę, poznać niesamowitych ludzi, to jest to miejsce właśnie dla CIEBIE!

Więcej o harcerzach: http://zhp.nowytomysl.pl/harcerze/

 

Harcerze starsi

Harcerze starsi to przedział od 7 do 8 klasy podstawowej.

Gdybyśmy mieli podsumować naszą codzienną pracę jednym słowem, było by to „poszukiwanie”.

Poszukiwanie polega na przewartościowaniu dotychczasowego sposobu patrzenia na świat i autorytety, co z kolei buduje konieczność poszukiwania własnego uzasadnienia dla istniejącego porządku rzeczy. Na zbiórkach w dalszym ciągu zdobywamy wiedzę harcerską i doskonalimy się w technikach harcerskich, ale również często bierzemy udział w zajęciach specjalnościowych, które pozwalają nam wykazać się posiadanymi zainteresowaniami i naszymi pasjami.

Więcej o harcerzach starszych: http://zhp.nowytomysl.pl/harcerze-starsi/

 

Co wziąć na pierwszą zbiórkę?

Istotne jest, aby już na pierwszą zbiórkę przynieść ze sobą kompletnie wypełnioną zgodę na uczestnictwo w zbiórkach oraz składki członkowskie. Zgody są do pobrania na podstronie Informacje – dla poszczególnych grup wiekowych. Niestety, osoba nie posiadająca zgody nie będzie mogła uczestniczyć w zbiórce. Aby móc uczestniczyć w zbiórkach ważną kwestią jest również opłacenie składek (10,00 zł / miesiąc). Składki zbieramy kwartalnie, a więc 30,00 zł jednorazowo.

 

Gdzie i o której się spotykamy?

Zazwyczaj nasze zbiórki rozpoczynamy w Komendzie Hufca ZHP Nowy Tomyśl, która mieści się na osiedlu Północ 25 – budynek Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego. Nasze zbiórki odbywają się:

  • ZUCHY  (rocznik 2012 – 2014 )– piątki 16:00 – 17:45
  • HARCERZE – piątki 16:00-17:45
  • HARCERZE STARSI – piątki 16:00-17:45

 

Instagram: https://www.instagram.com/zhp_nowytomysl/
Facebook: 
http://facebook.pl/zhpnowytomysl

 

Rajd Odkrywców 2017 – największy ogólnopolski przygodowy rajd harcerski. W poszukiwaniu śladów i tajemnic księżnej Daisy. Wałbrzych i jego okolice.

Biwak zimowy 2018 – Porażyn.

Rajd Odkrywców 2018 – Gdańsk i jego okolice / Kociewie. W poszukiwaniu śladów Króla Jana III Sobieskiego

Obóz harcerskie w Tucznie – 2017 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design