Obchody w Warszawie

Data publikacji: 29.12.2021

Wczoraj delegacja nowotomyskich, bukowskich oraz stęszewskich harcerzy pełniła służbę podczas uroczystości Narodowego Święta Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w Warszawie.

Harcerze zaciągnęli wartę przy grobach Powstańców na Warszawskich Powązkach. Przy grobie Aleksanda Kamińskiego – patrona 19 DH BUKI druhna Michalina oraz druh Mikołaj oficjalnie otrzymali zielone sznury przybocznych. Harcerze zapalili znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich, w kwaterze Szarych Szeregów oraz przy pomniku ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem. Następnie delegacja udała się na Plac Pilsudskiego, gdzie na grobie Nieznanego Żołnierza złożono wiązankę kwiatów.
W tym miejscu odbył się także uroczysty apel harcerski podczas którego kilku harcerzy z Ośrodka ZHP Buk złożyło przyrzeczenie harcerskie. Dzień zakończyliśmy u Kapelana Naczelnego ZHP Wojciecha Jurkowskiego, który ugościł nas w Domu Rekolekcyjnym Ojców Pallotynów w Otwocku. Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie spotkaliśmy się ze światem nauki.
Dziękujemy organizatorom wyjazdu za możliwość uczczenia w tak szczególny sposób pierwszego Narodowego Święta Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, oraz Starostwu Powiatowemu w Nowym Tomyślu za udzielenie wsparcia finansowego.

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design