Obóz harcerski 2018

Data publikacji: 03.08.2018

Nasz tegoroczny obóz dwa dni temu dobiegł końca. Przez 12 dni mogliśmy spędzić czas razem wgłębiając się w tematykę Grunwaldzkich Wici.

Podczas obozu stworzyliśmy swoją własną tajną osadę – Scautus Civitas w której spotykaliśmy się codziennie, aby uroczyście zaczynać i kończyć dzień czując siłę braterstwa. Było to też miejsce pełne śpiewu i opowieści o naszych wspomnieniach, marzeniach i planach. Tam też, były odczytywane listy od królowej, która opowiadała nam o naszym grodzie i ludziach z nim związanych.

Korespondencje, które otrzymywaliśmy chowaliśmy do specjalnie przygotowanej skrzyni ukrytej tak, by nikt nie mógł jej odnaleźć. W ostatnim dniu obozu, ukryliśmy w niej również wiadomość do śmiałków, którym uda się ją odnaleźć, by mogli nawiązać z nami kontakt. W Scautus Civitas działo się wiele, kierując się kodeksem rycerskim uznaliśmy, że każdemu potrzebne są zasady, więc poprzez kalambury, scenki, pytania poznaliśmy wszystkie obowiązujące nas regulaminy. Niejednokrotnie śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary, dlatego też stworzyliśmy własne obozowe śpiewniki z naszymi ulubionymi piosenkami, by jak prosiła nas królowa nie zaprzestać tradycji i godnie reprezentować rozbrzmiewającym głosem nas gród. Kiedy poznaliśmy już dokładnie wszystkie zakamarki obozowiska, wkradli się do nas rycerze z którymi stoczyliśmy walkę.

W chwilach wolnych korzystaliśmy z kąpieliska, a ponadto udało nam się poznać recepturę na pyszny swojski chleb. W piecu wypiekaliśmy również pizzę, która wszystkim smakowała. Był to czas przyjemny i wesoły, ale nie zapominaliśmy o obowiązkach. Nasze namioty lśniły czystością, mundury były z dumą noszone, warta czujnie stała na straży, a podczas służby zastępu służbowego sanitariaty i stołówka pachniały świeżością.

Już nie możemy doczekać się kolejnych wakacji, by móc spotkać się na HAL i wspólnie przeżywać przygody.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

0

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design