Odważnie Twórzmy Pokój

Data publikacji: 03.01.2017

Z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy częścią betlejemskiej sztafety, a za naszym pośrednictwem Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do tysięcy wiernych.
Jak co roku, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję dzielenia się tym co w okresie świątecznym jest bardzo istotnym, ale często zapominanym elementem również wieczerzy wigilijnej w domu każdego z nas.
Naszą betlejemską sztafetę rozpoczęliśmy dnia 9 grudnia o godzinie 20:00 w Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem, gdzie podczas nabożeństwa rozpoczęliśmy kolejny już Zlot betlejemskiego Światła Pokoju. W nabożeństwie uczestniczyło ponad 1000 harcerzy z całej Polski, oczywiście nie mogło zabraknąć tam naszej delegacji.
Już 18 grudnia, we wczesnych godzinach porannych, pojawiliśmy się w kościołach, w miejscowościach Nowy Tomyśl, Bukowiec, Jastrzębsko Stare, Boruja Kościelna oraz Sątopy, aby przekazać wszystkim wiernym Betlejemskie Światło Pokoju. Wraz z przekazaniem światła, we wszystkich Kościołach, do których dotarliśmy, odczytaliśmy również ideę tegorocznego Światła Betlejemskiego. Dzień zakończyliśmy Pastorałką, podczas której, również każdy kto nie zdołał odebrać od nas światła w godzinach porannych, miał jeszcze okazję to zrobić.
21 grudnia był naszym ostatni dniem dzielenia się Światłem Betlejemskim, ponieważ w godzinach pomiędzy 10:00 a 13:00 roznieśliśmy Światło do wszystkich instytucji publicznych działających w naszym mieście. Na zakończenie dnia, przyszedł czas na refleksje przy Betlejemskim Świetle, ponieważ o godzinie 16:30 wspólnie zaproszonymi gośćmi rozpoczęliśmy Betlejemskie Świecowisko.

Jak co roku i to świecowisko byłą pełne niespodzianek, już na samym wstępie, zaproszeni goście podczas rozpalania kolejnych świec na naszym Świecowisku, dowiedzieli się o tym, że to właśnie oni będą pełnić główną rolę w naszym spotkaniu.
Nasze świecowisko miało charakter przyjacielskiego spotkania, którego motywem przewodnim było hasło „Odważnie Twórzmy Pokój” – jakże ważne i aktualne hasło w aktualnych czasach. Na samym początku, podczas wniesienia Światłą Betlejemskiego, głos zabrała nasza Komendantka, aby przybliżyć wszystkim historię Światła oraz to jaką drogę musiało ono przebyć, zanim znalazło się wśród nas. Następnie każdy z zaproszonych gości oraz naszych harcerzy odczytał wiersze, które nawiązywały do tegorocznego hasła Betlejemskiego Światła Pokoju, a to wszystko przeplataliśmy oczywiście tradycyjnymi kolędami przy przepięknych dźwiękach gitary i fletów. Na koniec tej części, każdy mógł usłyszeć przesłanie Miłosierdzia Bożego, autorstwa Ojca Świętego, Jana Pawła II

Po części oficjalnej wszyscy udaliśmy się do drugiego pomieszczenia, gdzie przełamaliśmy się opłatkiem, a miłym słowom, płynącym z usta naszych zaproszonych przyjaciół, nie było końca. Przy drobnym poczęstunku, swobodnie wymienialiśmy się naszymi spostrzeżeniami oraz refleksjami na temat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w kontekście motywu przewodniego „Odważnie Twórzmy Pokój”.

Mamy nadzieję że hasło, pod którym w tym roku niesiemy Światło – Odważnie Twórzmy Pokój – będzie nieodzownym elementem rozmów oraz refleksji przy wigilijnych stołach.

Relacje z naszego świecowiska można zobaczyć w 11,30 minucie magazynu w obiektywie.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design