Patriotyczny spacer

Data publikacji: 25.04.2021

Patriotyczny spacer po Nowym Tomyślu to wyjątkowa podróż w przeszłość – podróż do wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z odzyskaniem przez to miasteczko niepodległości w roku 1919.

Przechadzając się nowotomyskimi uliczkami, odwiedzając kolejne lokalizacje, dowiesz się, jak po 125 latach zaboru pruskiego naszemu miastu przywrócono wolność. Poznasz, w jaki sposób Nowy Tomyśl został oswobodzony w czasie Powstania Wielkopolskiego, a także przybliżone zostaną Ci miejsca związane z tragiczną historią II wojny światowej.

 

Jak powstawał spacer?

Patriotyczny spacer po Nowym Tomyślu to wyjątkowa podróż w przeszłość – podróż do wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z odzyskaniem przez to miasteczko niepodległości w roku 1919. Przechadzając się nowotomyskimi uliczkami, odwiedzając kolejne lokalizacje, dowiesz się, jak po 125 latach zaboru pruskiego naszemu miastu przywrócono wolność. Poznasz, w jaki sposób Nowy Tomyśl został oswobodzony w czasie Powstania Wielkopolskiego, a także przybliżone zostaną Ci miejsca związane z tragiczną historią II wojny światowej.

 

Dlaczego właśnie taka forma?

W momencie gdy pojawił się pomysł na spacer, jeszcze nikt z nas nie myślał wtedy, że przyjdą czasy, w których nie będzie można spotykać się w większych grupach, jak to miało miejsce na naszych innych akcjach czy rajdach, które organizowaliśmy dla mieszkańców naszego miasta i okolic. Dziś wydaje się, że to jedna z niewielu możliwości, dzięki której możemy pokazać, iż harcerstwo w naszym mieście cały czas działa i jesteśmy elastyczni, jeżeli chodzi o formy przeprowadzania aktywności dla mieszkańców.
Dodatkowym aspektem był fakt, stworzenia czegoś nowego, innowacyjnego – czego do tej pory jeszcze nie robiliśmy. Chcieliśmy przy tym pokazać, że harcerstwo to nie tylko papierowa mapa i las, ale szansa wykorzystania nowych technologii w naszych harcerskich działaniach. Mamy zatem nadzieję, że taka metoda „nauki” lokalnej historii, szczególne przypadnie do gustu mieszkańcom, zwłaszcza młodszym.

 

Przejdź tutaj i weź udział: Patriotyczny spacer po Nowym Tomyślu

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design