Piątkowe harce z Szarymi Szeregami

Data publikacji: 16.06.2017

W miniony piątek 9.06.2017 odbyły się Piątkowe Harce w Strefie Koloru Oddziału dla Dzieci i Młodzieży nowotomyskiej biblioteki.

Jest to cykl spotkań dla dzieci w wieku 7-10 lat, który odbywa się już od 3 lat. Piątkowe spotkanie upłynęło w prawdziwie harcerskiej atmosferze. 19 Drużyna Harcerska BUKI im. Aleksandra Kamińskiego zapewniła dzieciom odwiedzającym w piątkowe popołudnie bibliotekę moc atrakcji.

Wspólnie przenieśliśmy się do czasów II Wojny Światowej gdzie wspólnie z Rudym, Zośką i Alkiem – bohaterami „Kamieni na Szaniec” wykonywaliśmy harcerskie zadania. Najpierw była musztra, następnie rozbiliśmy wioskę harcerską przed budynkiem biblioteki. W dalszej części uczestnicy zajęć przy wsparciu harcerzy szyfrowali wiadomości na starych gazetach, przenosili stare książki na sznurkach, pokonywali tor przeszkód z grochem na głowie, grali w klasy, wykonali pieczątki do harcerskiej poczty polowej oraz rysowali harcerzy z Szarych Szeregów.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Was na kolejne piątkowe harce po wakacjach!

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design