Pierwsza pomoc

Data publikacji: 12.05.2018

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, a zatem czas zwiększonej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, czas obozów oraz wyjazdów.

W związku z tym na naszej wczorajszej zbiórce odwiedził nas ratownik medyczny – Pan Karol Majorek, który omówił podstawowe kwestie związane z udzielaniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej czy nawet podczas zwykłego zasłabnięcia. Natomiast dla harcerzy starszych było to również już drugie spotkanie z cyklu „ciekawe zawody”.

Pierwszą część spotkania poświęciliśmy na teorię, podczas której omówiliśmy m. in. kwestie psychologiczne z udzielaniem pierwszej pomocy oraz dość istotną informację „najważniejsze bezpieczeństwo ratującego”.

Po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki, podczas której każdy z nas miał okazję wykonać na „dh Januszu”, czyli fantomie, resuscytację krążeniowo-oddechową. Następnie padła seria krótkich pytań o przykładowe sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu z nas podczas wędrówki, biwaku czy obozu. Na sam koniec Pan Karol omówił w kilku zdaniach jak wygląda praca ratownika medycznego.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design