Podsumowanie roku harcerskiego

Data publikacji: 01.07.2017

Od 23 do 25 czerwca harcerze z 19 Drużyny Harcerskiej „BUKI” oraz zuchy z 4 Gromady Zuchowej „Leśne Duchy” wybrały się na biwak podsumowujący rok harcerski. Był on inny niż wszystkie do tej pory.

Spotkaliśmy się wspólnie na stacji PKP w Jastrzębsku Starym, gdzie wspólnie powędrowaliśmy na miejsce obozowiska, oddalonego od miejscowości kilka kilometrów.

Po rozstawieniu namiotów, pionierce, rozpakowaniu i kolacji udaliśmy się na obrzędowe ognisko w gronie zaproszonych gości. Przeżyliśmy wzruszające chwile kiedy „biszkopty” złożyły przyrzeczenie harcerskie. Wszystkie druhny, które tej nocy złożyły przyrzeczenie dobrze wiedzą co to żyć zgonie z punktami Prawa Harcerskiego i już niejednokrotnie pokazały, że można na nich polegać jak na Zawiszy.

Dzień się dla nas jednak tak szybko nie skończył. Przed nami był jeszcze harcerski bieg nocny, który to zawsze jest najbardziej wyczekiwany na biwakach ale budzi też najwięcej strachu… przecież w lesie nie jest aż tak strasznie.

Sobotę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie bo już o 7 rano kiedy to nasz oboźny przerażającym gwizdem zerwał nas ze snu. Po apelu porannym, na którym dowiedzieliśmy się o czekających nas zadaniach, wykonaliśmy pionierkę obozową – bramę oraz totem. Jedno z zadań przygotowanych dla nas polegało na rozpaleniu ogniska. To nie było łatwe zadanie. Drewno mokre, brak zapałek, ale oczywiście udało się!

Ognisko zapłonęło a to dzięki zajęciom z rozpalania ogniska, które przygotował druh Miłosz i Gabryś. Zuchy natomiast poznawały drzewa znajdujące się w naszych lasach. Dzień upływał szybko – już pora obiadu – tym razem nie było to spaghetti lecz pyra z ogniska z gzikiem. Po południu odbyły się zajęcia z myśliwym podczas, których poznaliśmy zwyczaje zwierząt zamieszkujące jastrzębskie lasy. Wieczór spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze: harcerze zorganizowali festiwal piosenki i upiekli samodzielnie pizze. Natomiast zuchy udały się na garden party do domu jednego z naszych zuchów.

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania a potem już tylko pakowanie, apel kończący biwak, wręczenie sprawności Leśnika wszystkim zuchom i wędrówka na stację PKP. Tam wspólną iskierką zakończyliśmy biwak kończący rok harcerski. Chociaż brudni i zmęczeni pokazaliśmy, że bez prądu umiemy sobie poradzić i mile spędzić czas.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design