Powstanie Wielkopolskie w Nowym Tomyślu

Data publikacji: 15.02.2021

W ostatnią sobotę w Nowym Tomyślu odbyła się gra miejska, którą harcerze z 12 DSH „Horyzont” zorganizowali dla mieszkańców w ramach #zdobywcytrefla.

 

Gra trwała od 10:00 do 17:00. Uczestnicy mieli 7 godzin, aby wziąć udział w grze, natomiast to oni sami decydowali o której zaczynają.

Gra była kierowana w całości zdalnie, organizatorzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z uczestnikami. Tłumaczy, że w trakcie trwania gry, na Facebooku ZHP pojawiały się informacje dla uczestników, natomiast oni raportowali wykonanie zadania poprzez wysyłanie wiadomości również przez social media.

 

 
W grze wzięło udział 43 uczestników, którzy stworzyli 11 patroli. Byli to głównie uczniowie szkół podstawowych i licealnych oraz rodziny z dziećmi.

 

Każdy patrol otrzymał mapę z zaznaczonymi punktami, które musiał odnaleźć. Było ich łącznie 7.  Przy punktach na uczestników czekała informacja historyczna dotycząca Powstania Wielkopolskiego, a konkretniej dotyczącego tego jak Nowym Tomyśl został wyzwolony spod zaboru pruskiego, dnia 3 stycznia 1919 roku.

 

Była to swego rodzaju lekcja historia i jednocześnie zachęcenie młodzieży do spędzenia aktywnie czasu.

 

Czuwaj! Z tej strony Horyzont. W ostatnią sobotę w Nowym Tomyślu odbyła się gra miejska, którą harcerze z naszej…

Opublikowany przez Związek Harcerstwa Polskiego – Nowy Tomyśl Poniedziałek, 15 lutego 2021

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design