Rajd Odkrywców

Data publikacji: 07.07.2016

Jesteśmy współorganizatorem Rajdu Odkrywców 2016. Jest to największa impreza o charakterze turystyczno-krajoznawczym organizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego podczas wakacji.


Rajd Odkrywców to impreza na którą przybyli licznie harcerze z całej Polski. Przez 7 lipcowych dni poznają historię, biorą udział w wydarzeniach historycznych wcielając się przy tym w sarmatów. RO16 ma niecodzienną formę – uczestnicy sami mogą wybrać punkty do których się udają.

Decydując przy tym ile kilometrów pokonają, jak je pokonają oraz jaką trudność będzie miał dany punkt.
Rajd Odkrywców nie wygląda jak każdy inny rajd, uczestnicy nie podążają za wytyczoną przez organizatorów trasą. Wyznaczony jest tylko teren – kwadrat o bokach 50 na 50 kilometrów, który znajduje się na terenie 3 województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy wcielają się w rolę poszukiwaczy na których czeka wiele przygód. Mogą poszukiwać cennych przedmiotów, zdobywać mapy i wymieniać się wiedzą z innymi uczestnikami.


Uczestnictwo w takim rajdzie to świetny sposób by zapoznać harcerzy z historią terenów na których odbywa się rajd, ale też sposób aby nauczyć ich m.in. współpracy i umiejętności korzystania z mapy.
Serdeczne podziękowania należą się dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dąbrównie oraz Rybnie za udostępnienie miejsc noclegowych dla blisko stu osób oraz stworzeniu warunków pozwalających na zrealizowanie zajęć na terenie szkoły.


To dla nas wymierna pomoc w realizacji programu wychowawczego. To także symbol wspierania naszych wysiłków na rzecz wykonywania wielu zadań wynikających ze społecznej i służebnej roli ZHP.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć na facebooku:

Galeria zdjęć

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design