Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Data publikacji: 27.12.2018

Dokładnie 100 lat temu – 27 grudnia 1918 roku – Wielkopolanie chwycili za broń, by doprowadzić do włączenia kolebki Państwa Polskiego w skład odradzającej się właśnie Rzeczypospolitej.

 

W obchody setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego włączyło się wiele różnych środowisk: samorządy, szkoły, harcerze, grupy rekonstrukcyjne czy mieszkańcy miast z terenu Wielkopolski. Wszystko to odbyło się ponad podziałami, w jednym ogromnym celu– oddać hołd tym, którzy swoją krew przelali za wolną Ojczyznę. Nie były to jednodniowe obchody, bo poprzedziły je różnego rodzaju inicjatywy podejmowane w ciągu roku. Konkursy w szkołach, gry terenowe, pikniki. Wszystko to po to, aby przygotować młodych Wielkopolan do tego ważnego dnia.

 

Dzisiejsze obchody rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, a następnie przeszliśmy na Plac Niepodległości, gdzie uczestnicy uroczystości złożyli wspólną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. 

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design