Rozpaliliśmy Ogień Niepodległości

Data publikacji: 11.11.2019

W niedzielę, 10 listopada, w wigilię Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Tomyślu po raz drugi zapłonął Ogień Niepodległości.

Swoje poparcie dla zorganizowanej uroczystości wyraziła obecna na wydarzeniu Grażyna Pogonowska – zastępczyni burmistrza Nowego Tomyśla. Słowa uznania dla organizatorów jak i zebranych uczestników przekazała także komendantka Hufca ZHP Nowy Tomyśl hm. Dorota Piechota.
Podczas wydarzenia, uroczystym momentem było wręczenie zuchom z 4 Gromady Zuchowej „Leśne Duchy” znaczków zucha oraz krzyży harcerskich harcerzom z 19 Drużyny Harcerskiej „Buki”. W dalszej części apelu harcerskiego oficjalnie nadano proporce zastępom działającym w 19 DH „BUKI”.
Podobnie jak w roku ubiegłym, harcerze wykonali narodowy taniec Polonez, do którego przyłączyli się mieszkańcy zebrani na uroczystości.
Na zakończenie uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Walerii Fludry oraz skorzystać z harcerskiej kawiarenki częstując się grochówką oraz słodkim rogalikiem.
Każdy, kto przyszedł na wydarzenie z drzewcem otrzymał od Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu flagę narodową.
Ogromnie dziękujemy dyrektor Nowotomyskiego Ośrodka Kultury – Beacie Baran za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia będącego wprowadzeniem w obchody Narodowego Dnia Niepodległości.

Zdjęcia dzięki uprzejmości:
Wojciech Teleszyński Paweł R. Schreyner

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design