Sadzimy 1000 drzew na minutę!

Data publikacji: 24.04.2018

„W życiu nie chodzi żeby tylko żyć, lecz miłość pielęgnować…”

Kierując się tymi słowami poety Adama Ziemianina, w minioną sobotę pielęgnowaliśmy naszą harcerską „miłość do lasu”. Z samego rana spotkaliśmy się w okolicach leśniczówki Smolarnia, aby posadzić kilkadziesiąt sztuk sosny. Jednocześnie wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”.

 

Nasze wyjście miało również aspekt edukacyjny, a to za sprawą Pana Zbysława Ludwiczaka, leśniczego z Nadleśnictwa Bolewice, za sprawą którego mieliśmy okazję uczestniczyć w tej akcji, ale również zapoznał nas z tajnikami sadzenia drzew oraz opowiedział nam o całym cyklu życia drzewa.

 

Z pewnością na przestrzeni wielu lat jeszcze nie raz będziemy wracać w to miejsce, aby doglądać efektów naszej pracy, ma to również wyraz sentymentalny ponieważ wiemy że z tego lasu będą korzystać też następne pokolenia.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design