Spotkanie z jajkiem w Strefie Koloru

Data publikacji: 23.03.2016

Wesołe kurczaczki, rozbrykane zajączki i kolorowe pisanki zagościły podczas Piątkowych Harcy z jajem w „Strefie Koloru” w dniu 11 marca 2016 roku. Wiosna to idealny czas na eksperymenty z jajami.

 Podczas Harcy Zuchy poznały dwie sztuczki magiczne. Jajko- baczność! – Jak to możliwe, że jedno jajko można postawić „na baczność”, a drugie ciągle się przewraca? Czas by zdradzić Wam tajemnicę, jak to możliwe. Pod jajkiem stojącym na baczność, znajduje się kilka ziarenek soli. Druga sztuczka to lewitujące jajko  – Pewnie każdy z nas wie, dlaczego w pierwszej szklance jajko opada, a w drugiej się unosi. Oczywiście w drugiej szklance rozpuściliśmy sól! Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe – układanie wielkiej pisanki z puzzli, wyścig z jajkiem na łyżce i „zbieranie” pisanek po bibliotece. Zwinność i zręczność miały tu duże znaczenie ale oczywiście wszyscy wspaniale poradzili sobie z takim wyzwaniem! Na zakończenie wykonaliśmy samodzielnie marmurkowe pisanki za pomocą lakierów do paznokci. Zabawom towarzyszyła sportowa atmosfera i wspaniały doping.

Zapraszamy do naszej galerii na Facebooku:

https://www.facebook.com/zhpnowytomysl/posts/596925750465900

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design