Sprawność POLICJANTA

Data publikacji: 05.06.2017

To znów my – zuchy! Nie musieliście na nas długo czekać, bo u nas ciągle dzieje się coś ciekawego. Zastanawiacie się pewnie, co tym razem? My zuchy oprócz udziału w fascynujących biwakach, wyjazdach zdobywamy również sprawności zuchowe.

My zdecydowaliśmy, że chcemy zdobyć sprawność policjanta.
Co trzeba zrobić, by móc zdobyć taki znaczek na mundur? Nawet nie wyobrażacie sobie jak wiele trudnych zadań musieliśmy wykonać i ile interesujących rzeczy się dowiedzieć.

Ta nauka zajęła nam aż miesiąc – a co myśleliście, że to proste!
Zbiórka pierwsza. Wstępujemy do Akademii Policyjnej. Każdy dorosły, który chce zostać policjantem musi przejść test psychologiczny i sprawnościowy. My również go przeszliśmy i to z sukcesem. Wyobraźcie sobie, że musieliśmy podczas zadań wykazać się czujnością – wskazać, które narzędzie zbrodni zniknęło, dobrą pamięcią – sporządzić rysopis złoczyńcy, sprytem – zmysłem słuchu odgadnąć, kto to.

 
Zbiórka druga. Miasteczko ruchu drogowego. I tym razem było mnóstwo świetnej zabawy. Każdy wie, że policjant musi świetnie jeździć samochodem i znać wszystkie przepisy ruchu drogowego. My wyruszyliśmy w zwiad po mieście w poszukiwaniu znaków drogowych.

 
Zbiórka trzecia. Wizyta w komisariacie. To było SUPER! Gdy tylko weszliśmy do komisariatu wszystkim zaczęły świecić oczy z radości – zupełnie jak syreny policyjne, tylko ciche. Pani mł. asp. Anna Urbaniak zgotowała nam niesamowite emocje! Najpierw obejrzeliśmy samochód policyjny. Następnie trafiliśmy do prawdziwego więzienia, ale wszyscy byliśmy bardzo dzielni. Ale wiecie, co było najbardziej niesamowite? Wykonaliśmy własne odciski dłoni w czarnym tuszu i porównywaliśmy nasze linie papilarne. Każdy z nas mógł poczuć się jak to jest być policjantem.

Już dziś kilkoro z nas zadeklarowało pójście w przyszłości do szkoły policyjnej. Na sam koniec czekała na nas niespodzianka od Pani Policjant i zdjęcie z Pyrkiem.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design