Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Data publikacji: 02.05.2019

Dzisiaj czynnie wyrażając nasz szacunek do symbolu narodowego włączyliśmy się w obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej.

 

Data 2 maja, jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej ma również wymiar symboliczny, ponieważ to właśnie 2 maja 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa oraz na Reichstagu w Berlinie. Natomiast w latach PRL właśnie w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja.

 

Wspólnie z Urzędem Miasta Nowy Tomyśl, Nowotomyskim Ośrodkiem Kultury, grupą Szopena oraz licznie przybyłymi mieszkańcami na placu Niepodległości świętowaliśmy ten radosny dzień.

 

Jednocześnie bierzemy udział w projekcie Flaga w Akcji, który jest organizowany przez fundację Macte Animo, w ramach akcji rozdaliśmy mieszkańcom prawie 2000 naklejek w barwach biało-czerwonych wraz z ulotkami informacyjnymi dotyczącymi dzisiejszego święta.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design