Szlachetna paczka razem z harcerzami

Data publikacji: 04.01.2017

W dniach 10 oraz 11 grudnia, nasza drużyna włączyła się w pomoc przy akcji Szlachetna Paczka, która działa również w naszym regionie.

Te dwa grudniowe dni to dla wszystkich wolontariuszy Szlachetnej Paczki, a w tym roku również dla nas, harcerzy, były niesamowicie pracowitymi dniami, ponieważ prawie przez 20 godzin pomagaliśmy grupie działającej w naszym regionie przy przeładowywaniu oraz rozwożeniu paczek dla rodzin najbardziej potrzebujących w naszej gminie. W sobotę, o godzinie 8:00 zjawił się pierwszy samochód dostawczy, który musieliśmy rozładować, a następnie załadować paczki do samochodów wolontariuszy, którzy pojechali obdarować swoich podopiecznych. Nasza przerwa nie trwała zbyt długo, ponieważ o godzinie 9:30 zjawił się kolejny transport…

Łącznie przez te dwa dni Szlachetna Paczka obdarowała 26 wspaniałych rodzin, a łączna kwota przekazana na ten cel to astronomiczne 84300 zł.
Paczkę dla jednej rodziny przygotowywało średnio 97 osób.

Cieszymy się, że również i my mogliśmy brać udział w tak wspaniałej i szlachetnej akcji.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design