Ty też możesz pomagać!

Data publikacji: 28.01.2017

Zgadnij kto to jest!? Czasem mały czasem duży, nie boi się śniegu ni burzy. Choć trudno w zimie o gest on zawsze pomocny jest!
Już wiesz ? Pomagać możesz Ty też!

Nie wiem czy wiecie, ale harcerze mają to w swojej naturze, aby zawsze pojawiać się tam, gdzie akurat ktoś potrzebuje pomocy. Może wydawać się to dość dziwne, ale posiadamy niezwykłą zdolność do zauważania tego czego inni widzieć nie potrafią. Są wśród nas takie osoby, które odczuwają ogromną potrzebę, aby ‘zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliśmy’ i dlatego na jednej z piątkowych zbiórek dh Gabryś przygotował dla nas garść cennych informacji dotyczących wolontariatu. Jeśli jesteście ciekawi to nie krępujcie się, nasi harcerze są w tej dziedzinie prawdziwymi ekspertami. Śmiało pytajcie! To nie tylko zajęcie dla harcerzy!

My już wiemy czym jest wolontariat i jakie ma formy. Naprawdę jesteśmy pełni zapału, bo altruizm to piękny aforyzm i my swoim działaniem chcemy udowodnić, że bezinteresowna pomoc daje nie tylko poczucie spełnienia ale też sprawia, że życie staje się bardziej wartościowe. Harcerstwo chce wychować nie tylko swoich członków w idei poświęcenia, ale też swoim przykładem chce zachęcić również Ciebie, abyś wyciągnął pomocną dłoń do drugiego człowieka.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design