Uczciliśmy pamięć

Data publikacji: 12.02.2019

W niedzielę, 10 lutego delegacja nowotomyskich drużyn harcerskich oraz gromady zuchowej uczestniczyła w obchodach setnej rocznicy śmierci Powstańców Wielkopolskich z naszego regionu.

 

Feliksa Pięty, Stanisława Maćkowiaka oraz Władysława Wolińskiego –poległych, pomordowanych i zmarłych Powstańców Wielkopolskich, żołnierzy 3 Pułku Strzelców Wielkopolskich oraz żołnierzy 57 Pułku Piechoty Karola II Króla Rumunii.

 

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów na grobach Stanisława Maćkowiaka oraz Władysława Wolińskiego w Wytomyślu. Następnie w kościele parafialnym w Bukowcu odprawiona została uroczysta msza święta w asyście Kompani Honorowej Batalionu Logistycznego 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. Józefa Dowbor-Muścickiego. Po mszy świętej na placu przed kościołem odczytano apel poległych oraz wystrzelono salwę honorową.

 

Na zakończenie zebrane delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy grobie księdza proboszcza Stanisława Maciaszka. To właśnie dzięki staraniom ówczesnego proboszcza z Bukowca wyszedł stu osobowy oddział powstańczy.

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku:

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design