Uroczyste rozpoczęcie roku harcerskiego

Data publikacji: 11.09.2021

Wczoraj, środowiska harcerskie działające w Nowym Tomyślu spotkały się na wspólnym ogniobraniu, tym samym oficjalnie rozpoczęły one nowy rok harcerski. Stało się już tradycją, że na jednej z pierwszych zbiórek harcerze oraz zuchy spotykają się na wspólnym ognisku podczas którego następuje uroczyste przekazanie zuchów do harcerzy, a harcerzy do harcerzy starszych. Zbiórki harcerze rozpoczęli na glińskich górach, gdzie w swoich środowiskach podsumowali dotychczasową działalność oraz zorganizowali gry powtarzające harcerską wiedzę. Przy zachodzie słońca wszyscy spotkali się na polanie oraz zasiedli do obrzędowego ogniska. Poza uroczystym przekazaniem harcerzy i zuchów do nowych jednostek, dh Jarek oraz dh. Oliwia otrzymali barwy drużyny, a druhowie Kamil oraz Tymoteusz zdali sznury funkcyjne zastępowych. Cieszymy się, że z roku na rok, zasiadając do ogniska rozpoczynającego rok harcerski jest nas coraz więcej. Pokazuje to jak aktualne i ważne jest wychowanie harcerskie wśród dzieci i młodzieży.

 

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design