Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Data publikacji: 05.06.2021

[19 DH BUKI, 12 DSH HORYZONT]
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało to forma uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Tradycyjnie już tego dnia procesja przeszła ulicami Nowego Tomyśla.
Procesja rozpoczęła się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz przeszła ulicą Piłsudskiego by dotrzeć do kościoła Najwiętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, w którym odprawiona została msza święta. Po drodze odbyły się modlitwy przy czterech ołtarzach. Nie zabrakło też dzieci sypiących kwiaty, chorągwi, baldachimu, dzieci komunijnych, orkiestry oraz oczywiście tłumu wiernych.
Harcerze z 19 Drużyny Harcerskiej „BUKI” oraz 12 Drużyny Starszoharcerskiej „HORYZONT” wypełniając rotę przyrzeczenia harcerskiego wzięli czynny udział w uroczystościach.

Poznajmy się

Hufiec ZHP Nowy Tomyśl
im. Emilii Sczanieckiej
os. Północ 25
64-300 Nowy Tomyśl

4 GZ "Leśne Duchy"
tel.: +48 534 351 942
e-mail: lesneduchy@zhp.nowytomysl.pl

19 DH "BUKI"
im. Aleksandra Kamińskiego
tel.: +48 782 654 743
e-mail: buki@zhp.nowytomysl.pl

12 DSH "HORYZONT"
tel.: +48 724 181 565
e-mail: 12dshhoryzont@zhp.nowytomysl.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Komendę Hufca ZHP Nowy Tomyśl, z siedzibą w Nowym Tomyślu, 64-300 przy os. Północ 25 w celu przesłania na moj adres e-mail podany powyżej, odpowiedzi na moje zapytanie.

Stworzone z

przez RAJA Design